ContextCapture - rýchla cesta k 3D

V článku Acute3D síť nová rastrová technologie sme sa dočítali, že súčasťou inštalácie novej verzie MicroStation CONNECT je aj demo sada dát vytvorených aplikáciou ContextCapture (predtým Acute3D).

Dnes si ukážeme rýchly príklad, ktorý si môžete vyskúšať aj u Vás ešte pred zakúpením aplikácie – v testovacom období. Nebudeme lietať nad územím a fotografovať terén z dronu, ale priamo v kancelárii si v vytvoríme dáta = fotografie a následne vytvoríme (necháme spočítať) 3D-model pomocou aplikácie Bentley ContextCapture.  V našom prípade nám dobre poslúžil hárok skrčeného papiera A4 položeného na stolíku

Prvým krokom je zhotovenie fotografií z rôznych pozícií – najlepšie tak, aby sa prekrývali. My sme v našom príklade použili fotoaparát zabudovaný v mobilnom telefóne Samsung Note4. Fotografie objektu vznikali postupne z 8 strán v 3 radoch a navyše ešte niekoľko fotografií zhora – spolu 39 snímok v rozlíšení 2988 x 5312 (základné nastavenie v telefóne).

Pre ilustráciu je tu aj náhľad na rozloženie snímok tak, ako boli zhotovené (3D schému vytvorí aplikácia) :

Po vygenerovaní modelu zo zadaných fotografií dostaneme výsledný model.  Treba pripomenúť, že žiadne iné nastavenia sme nerobili: proste sme „vložili do aplikácie“ fotografie a nechali aplikáciu pracovať. Trvalo to asi 10 min.

Výsledok je možno zobraziť v prehliadači 3MX formátu. Pripájame obrázky s náhľadmi.

   

   

Ak by ste si chceli pozrieť výsledok , je na stiahnutie k dispozícii tu

Prehliadač pre dáta formátu 3mx je k dispozícii tu: Prehliadač pre dáta formátu 3mx je k dispozícii na Bentley stránkach


 

Prosím zaregistrujte se pro psaní komentářů
  • Žádné komentáře