Výpočet kubatúry medzi povrchmi

Aplikácie rodiny "OpenRoads" používajú pri tejto úlohe, rovnaký postup. Naša ukážka je v anglickom jazykovom rozhraní.

Číst dál: Výpočet kubatúry medzi povrchmi

Import povrchu zo zoznamu súradníc (TXT)

Typická úloha: načítať zoznam súradníc a vytvoriť digitálny model terénu. Postup v OpenSite Designer-i ktorý popisujeme je totožný s postupom OpenRoads Designer a aj OpenRail Designer.

Číst dál: Import povrchu zo zoznamu súradníc (TXT)

DTM a "dlhé" trojuholníky: ako ich riešiť

Pri načítavaní dát z grafiky pre tvorbu DTM, častokrát bojujeme s nevýhodnou kombináciou zameraných bodov v pravidelnom kroku a líniami/hranami zameranými v „dlhom kroku“ - kedy sú vrcholy čiar vzdialené omnoho viac ako sú samostatné body. Výsledkom je potom trojuholníková sieť s niektorými malými a niektorými veľmi veľkými a štíhlymi trojuholníkmi.

Číst dál: DTM a "dlhé" trojuholníky: ako ich riešiť

Export zoznamu súradníc inak

Ak existuje model nejakého objektu stavby v 3D, je možné ho využiť nie len vizualizáciu, výpočet kolízií alebo animácie, ale aj na export exaktných číselných údajov. Ukážeme ako možno čerpať tieto informácie a uložiť ich do XLS (alebo TXT).

Číst dál: Export zoznamu súradníc inak

Šikmé priečne rezy

Okrem klasických priečnych rezov je možné v aplikáciách Bentley rodiny InRoads (InRoads, Power Civil, Power Rail Track) vygenerovať aj priečne razy voľne definované používateľom.

Číst dál: Šikmé priečne rezy

Popis staničenia podľa hlavnej osi

Ukážka vytvorenia popisu staničenia vybranej osi odvodeného od priebehu inej určenej osi. V druhejčasti ukážky je zahrnutá editácia nastavení popisu.

Číst dál: Popis staničenia podľa hlavnej osi

Výkaz odsadení bodov

Ukážka postupu vytvorenie výkazu (report) riadiálnych odsadní bodov od existujúcej geometrie. Využijú sa reportovacie funkcie, ktoré sú rovnaké pre všetky produkty rodiny InRoads. Pre vyskúšanie sú na stiahnutie k dispozícii aj dáta.

Číst dál: Výkaz odsadení bodov

Kópia trasy

Príspevok je odpoveď na dotaz, ako vytvoriť paralelné smerové vedenie k už existujúcemu vedeniu. Okrem toho ukážeme ako ditovať prvok trasy  pomocou nástroja Upravit směrový prvek s uchovaním napojenia prvkov smeového vedenia.

Číst dál: Kópia trasy

Dohled/viditeľnosť bodov povrchu

Ako zistiť viditeľnosť bodov z danej pozície ? Pozrite si priložené video s postupom ako na to.

Číst dál: Dohled/viditeľnosť bodov povrchu

Prevýšenie - použitie v modeleri

Tento príspevok sa týka aplikácie Power Rail Track resp. Rail Track a práce s prevýšením pri  modelovaním výsledného telesa.

Číst dál: Prevýšenie - použitie v modeleri