DTM a "dlhé" trojuholníky: ako ich riešiť

Pri načítavaní dát z grafiky pre tvorbu DTM, častokrát bojujeme s nevýhodnou kombináciou zameraných bodov v pravidelnom kroku a líniami/hranami zameranými v „dlhom kroku“ - kedy sú vrcholy čiar vzdialené omnoho viac ako sú samostatné body. Výsledkom je potom trojuholníková sieť s niektorými malými a niektorými veľmi veľkými a štíhlymi trojuholníkmi.

Zaregistrujte se a přečtěte si více...

Export zoznamu súradníc inak

Ak existuje model nejakého objektu stavby v 3D, je možné ho využiť nie len vizualizáciu, výpočet kolízií alebo animácie, ale aj na export exaktných číselných údajov. Ukážeme ako možno čerpať tieto informácie a uložiť ich do XLS (alebo TXT).

Zaregistrujte se a přečtěte si více...

Šikmé priečne rezy

Okrem klasických priečnych rezov je možné v aplikáciách Bentley rodiny InRoads (InRoads, Power Civil, Power Rail Track) vygenerovať aj priečne razy voľne definované používateľom.

Zaregistrujte se a přečtěte si více...

Popis staničenia podľa hlavnej osi

Ukážka vytvorenia popisu staničenia vybranej osi odvodeného od priebehu inej určenej osi. V druhejčasti ukážky je zahrnutá editácia nastavení popisu.

Číst dál: Popis staničenia podľa hlavnej osi

Výkaz odsadení bodov

Ukážka postupu vytvorenie výkazu (report) riadiálnych odsadní bodov od existujúcej geometrie. Využijú sa reportovacie funkcie, ktoré sú rovnaké pre všetky produkty rodiny InRoads. Pre vyskúšanie sú na stiahnutie k dispozícii aj dáta.

Číst dál: Výkaz odsadení bodov

Kópia trasy

Príspevok je odpoveď na dotaz, ako vytvoriť paralelné smerové vedenie k už existujúcemu vedeniu. Okrem toho ukážeme ako ditovať prvok trasy  pomocou nástroja Upravit směrový prvek s uchovaním napojenia prvkov smeového vedenia.

Zaregistrujte se a přečtěte si více...

Dohled/viditeľnosť bodov povrchu

Ako zistiť viditeľnosť bodov z danej pozície ? Pozrite si priložené video s postupom ako na to.

Číst dál: Dohled/viditeľnosť bodov povrchu

Prevýšenie - použitie v modeleri

Tento príspevok sa týka aplikácie Power Rail Track resp. Rail Track a práce s prevýšením pri  modelovaním výsledného telesa.

Číst dál: Prevýšenie - použitie v modeleri

Šablóny - správa knižníc

Knižnice šablón si používateľ vytvára sám, prípadne ich získa od kolegu alebo podporujúceho partner (alebo napríklad aj z webu ). Prinášame tip, ako je možné preniesť definíciu šablóny z jednej knižnice do druhej.

Číst dál: Šablóny - správa knižníc

Zoznam bodov do výkresu

Často sa stretávame s úlohou vložiť do výkresu zoznam bodov alebo iných údajov.
V našej ukážke Vás upozorníme na drobnú pomôcku na uľahčenie.

Číst dál: Zoznam bodov do výkresu